Ohlédnutí za červencem 2017

V červenci proběhlo v našich službách mnoho zajímavých akcí, jejichž stručný přehled zde předkládáme.

V Charitním domově sv. Dominika Savia pro matky s dětmi se hlavně dětem líbila výroba domácího popcornu.

Tvoření si užily při malování na sklo. Netradiční duchovní program byl pojatý jako poděkování dětí maminkám za jejich péči a lásku. Maminky si užily program složený ze scének, tanců, gymnastiky a písniček, který je nakonec dojal k slzám. Závěrem děti ztvárnily biblický příběh o bouři na moři.

Poznávací hodinka – Cestománie – Řecko zde byla pro maminky a děti připravená krátká prezentace o Řecku, po které následovala vědomostní soutěž. Závěrem se všichni mohli naučit typický řecký tanec a porota zvolila nejlepšího tanečníka.

Celodenní výlet do ZOO a pohádkového podzemí v Hluboké nad Vltavou, jehož náplní byla nejen návštěva nejkrásnější zoologické zahrady v jižních Čechách, ale také návštěva pohádkového podzemí, které je součástí Loveckého zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Při kurzu První pomoci a prevence úrazů se děti a maminky naučily zásady poskytnutí první pomoci, seznámily se s rizikovými situacemi, při kterých hrozí, obzvláště v létě úraz, a vyzkoušely si obvázat zranění.

V Domě sv. Petra pro muže se uskutečnil Kurz údržbářských prací. Na programu byl generální úklid společenské místnosti a bílení koupelny a WC uživatelů

Další akcí byla beseda s pracovníkem PMS Prachatice Mgr. Petrem Michalem. Tématem besedy bylo „Oběti trestných činů – zákon o obětech“.

Při Společném letním posezení jsme grilovali jehněčí maso a vyprávěli anekdoty.

Pracovnice terénního programu Most naděje si pro děti připravily akci Vítání léta, při které se společně vypravili do Lenory, kde proběhl celodenní program.